⭕ ابلاغ مصوبه عیدی ۱۳۹۸ کارکنان دولت
۱۳ بهمن ۱۳۹۸
✅ نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه تعیین شد:
۱۳ بهمن ۱۳۹۸

آیا می دانید سازمان امور مالیاتی برای عملکرد ۱۳۹۸ ، چگونه از ظرفیت تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم مبنی بر تعیین مالیات مقطوع صاحبان مشاغل استفاده خواهد کرد؟

🔘 تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م می گوید :

🌀 سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند برخی از مشاغل یا گروه‌هایی از آنان را که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر 《 ده [ سی ] برابر معافیت موضوع ماده (۸۴) این قانون [ یعنی تا ۹.۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال ]》 باشد از انجام بخشی از تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف کند و مالیات مؤدیان مذکور را به‌صورت مقطوع تعیین و وصول نماید. در مواردی که مؤدی کمتر از یک سال مالی به فعالیت اشتغال داشته باشد مالیات متعلق نسبت به مدت اشتغال محاسبه و وصول می‌شود.

🔺🔺🔺شروط ذیل دور از ذهن نیست؛

🔺اول : هرچه زودتر مالیات عملکرد ۹۷ خود را قطعی کنید . یکی از شروط اولیه تعیین مالیات مقطوع ، قطعیت مالیات سال قبل می باشد.

🔺دوم : بدهی قطعی سال قبل و یا معوق نداشته باشید ، شاید یکی از شروط در دستورالعمل این باشد که مودی نباید بدهی قطعی معوق داشته باشد.

🔺سوم : اگر مکلف به ثبت پایانه فروشگاهی در سامانه مالیاتی شده اید ، این کار را انجام دهید ، گویا قرار است یکی از شروط بهره مندی از مفاد دستورالعمل تعیین مالیات مقطوع، ثبت پایانه فروشگاهی ( کارتخوان ) در سامانه مالیاتی برای فراخوان شدگان حرف پزشکی و نیز شهریور ماه ( ۱۵ گروه شغلی ) باشد.

مشاوره تخصصی مالیاتی

نرم افزار آنلاین
Call Now Buttonتماس سریع