فرارهای مالیاتی
فرارهای مالیاتی – درآمدهای مالیاتی ۶۰ درصد رشد کرد
۱۱ مهر ۱۴۰۰
درآمدهای مالیاتی اذربایجان غربی 80 درصد محقق شد
درآمدهای مالیات اذربایجان غربی ۸۰ درصد محقق شد
۱۳ مهر ۱۴۰۰
پرداخت مالیات - فرار مالیاتی تونی بلر و همسرش

فرار مالیاتی ۳۱۲ هزار پوندی تونی بلر و همسرش فاش شد

تونی و همسرش با خرید شرکتی خارج از کشور، از پرداخت مالیات ۳۱۲ هزار پوندی ملک در لندن خودداری کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا. تونی بلر، نخست‌وزیر سابق انگلیس و همسرش در سال ۲۰۱۷، خانه‌ای ۶.۴۵ میلیون پوندی در خیابان هارکورت محله مریلبون خریدند. که دفتر شرکت مشاوره حقوقی خانم بلر به نام امنیا (Omnia) و بنیاد او برای زنان بود.

گاردین گزارش داد، نحوه معامله به بلرها اجازه داد از پرداخت حق تمبر (نوعی مالیات برای خرید ملک یا اسناد) خودداری کنند. چون وقتی به جای خرید مستقیم ساختمان، شرکت مالک را بخرید. دیگر به پرداخت آن نیازی نیست. هیچ مدرکی که خانواده بلر فعالانه سعی در فرار از پرداخت مالیات داشته‌اند وجود ندارد. و این نقل‌وانتقال مالی غیرقانونی نبوده است.

این زوج در بیانیه‌ای گفتند ملک یاد شده را «از راه عادی و از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی خوشنام» خریداری کرده‌اند. و «به هیچ‌وجه با شرکت اصلی یا افراد مسئول آن ارتباطی ندارند». آن‌ها گفتند که «هرگز از راه حساب‌های خارج از کشور برای مخفی کردن نقل و انتقالات مالی یا فرار از مالیات استفاده نکرده‌اند».

فرار مالیاتی ۳۱۲ هزار پوندی تونی بلر و همسرش فاش شد

 جزئیات این معامله به عنوان بخشی از اسناد پاندورای مجموعه‌ای متشکل از ۶۰۰ روزنامه‌نگار از ده‌ها رسانه مختلف سراسر دنیا، از جمله نشریه گاردین و برنامه پانارومای بی‌بی‌سی، فاش شد. انبوه اسناد مالی فاش شده مجموعه‌ای از امور مالی خارج از کشور ۳۵ رهبر جهان، بیش از ۱۰۰ میلیاردر و مجموعه‌ای از اشخاص بانفوذ در دنیای سیاست و تجارت را نشان می‌دهد. 

فرار از پرداخت مالیات

بر اساس اسناد فاش شده، ساختمان چهارطبقه‌ای که خانواده بلر خریداری کرده. سابقا در مالکیت شرکتی خارجی مستقر در جزایر ویرجین بریتانیا بوده است. در زمان انجام معامله، مالکیت بخشی از این شرکت به نام «رومنستون اینترنشنال لیمیتد» متعلق به زاید رشید الزیانی بوده. او وزیر صنعت، تجارت و گردشگری بحرین بوده است.مدارک فاش شده ادعا می‌کند خانواده بلر ساختمان را از طریق تاسیس شرکتی بریتانیایی به نام «هارکورت ونچورز» خریده‌اند. تا سهامی از شرکت رومنستون را خریداری کند. هر یک از آن‌ها مالک ۵۰ درصد سهام خریداری‌ شده از این شرکت‌اند. که آن هم برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده است.

حق تمبر را هر فردی که ملکی تجاری یا مسکونی به ارزشی بالای ۱۵۰ هزار پوند و ۱۲۵ هزار پوند بخرد، پرداخت می‌کند.

خانم بلر گفت فروشندگان تاکید کردند این ملک به این طریق به فروش می‌رسد. او افزود: «برای ساختمان‌های اداری غیرعادی نیست که جزئی از املاک شرکتی تلقی شوند. یا آنکه فروشندگان این گونه ساختمان‌ها نخواهند ساختمان و شرکت را جدا از هم بفروشند.»

این زوج گفته‌اند که «خرید یک شرکت عواقب مالیاتی متفاوتی دارد». و آن‌ها «البته که برای مالیات بر سود فروش مجدد ملک مسئول‌اند». هم خانواده بلر و هم الزیانی گفته‌اند که در آغاز، از شرکت طرف دیگر در این معامله خبر نداشته‌اند.

تونی بلر سابقا از فرار مالیاتی انتقاد کرده بود. او در کارزار انتخاباتی خود برای رهبری حزب کارگر در سال ۱۹۹۴، گفت: «ما باید با سوءاستفاده از نظام مالیاتی مقابله کنیم. نظام مالیات ما برای کسانی که می‌توانند حسابدارانی کارکشته استخدام کنند، بهشتی برای کلاهبرداری، امتیازهای ویژه، معامله با شهرداری و سودآوری است.»

موسسه مشاوره مالیاتی آریا حساب آترینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نرم افزار آنلاین
Call Now Buttonتماس سریع