نظر عجیب وزیر کار درباره برخورد با فراریان مالیاتی در اریا حساب اترینا

مالیاتی که می‌تواند مالیات بازار ساخت‌وساز را تنظیم کند در اریا حساب اترینا ببینید
19 فوریه 2020
فرار مالیاتی ۷ هزار میلیارد تومانی پزشکان واقعیت دارد؟!در اریا حساب اترینا
19 فوریه 2020

نظر عجیب وزیر کار درباره برخورد با فراریان مالیاتی

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره ی برخورد با فراریان مالیاتی اظهار داشت: در شرایط فعلی کشور معتقدم اگر بنگاهی فرار مالیاتی داشته باشد و از دودکش آن بنگاه اقتصادی دود بلند می‌شود و یک عده در آن کار می‌کنند و تولید در جریان است نباید به فکر پس گرفتن آن فرار مالیاتی باشیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمد شریعتمداری امروز در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به فشار ناشی از تحریم‌ها گفت: صورت ظاهری این تحریم‌ها آن است که آن‌ها به دولت فشار می‌آورند، اما در باطن این تحریم‌ها وقتی منابع ارزی کشور محدود و جلوی فروش نفت و پتروشیمی گرفته می‌شود این است که نتایج این تحریم‌ها به ملت ایران وارد می‌شود و نتایج آن کوچک شدن سفره مردم و کاهش ارزش پول ملی است و بدین ترتیب آن‌ها خنجرشان را در پهلوی ملت ایران فرو می‌کنند.

وی بیان داشت: راه حل این است که ما در همه سختی‌ها در کنار یکدیگر قرار بگیریم و از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم تا مسیر توسعه را ادامه دهیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بودجه دولت در سال ۱۳۹۸ گفت: وقتی دولت بودجه‌ای را تقدیم مجلس با رقم ۴۷۰ هزار میلیارد می‌کند در مرحله اول این بودجه به ۴۰۷ هزار میلیارد تومان کاهش می‌یابد و در مرحله دوم به ۳۸۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد وامروز ۳۰۱ هزار میلیارد تومان شده و به عبارتی بودجه مالی دولتی در یک سال ۱۷۰ هزار میلیارد تومان قابلیت عمل ندارد و طبیعی است با این شرایط تکانه‌های فوق‌العاده‌ای بر نظام اقتصادی کشور ایجاد شود.

شریعتمداری افزود:‌هر چند بودجه عمومی کل اقتصاد ایران نیست و اقتصاد ایران یک نظام مویرگی در کنار خود دارد که به این آسانی قابل گسیختگی نیست، اما به هر حال متاثر از این عوامل است.

وی گفت: من به سفیر فرانسه با استحکام (تاکید) گفتم که با فشار آوردن به چهاراه پاستور که یک طرف آن نهاد ریاست جمهوری و یک طرف آن قوه قضائیه و یک طرف قوه مقننه است و.. نمی‌توانیم ملت را از پای بیندازید و این خیال باطلی است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت:، زیرا این ملت به طور خودکار کار خود را انجام می‌دهد و حتی اگر همه عروق اصلی را ببندید این قلب به کار خود ادامه می‌دهد و ایران به این آسانی‌ها از پای نمی‌ایستد.

شریعتمداری گفت:‌من به سفیر فرانسه گفتم برای شما یک بی‌آبرویی می‌ماند که کشوری با سابقه بلند تاریخی با کشور دیگری همکاری کند و خودش را نوکر آن کشور در جهان بخواند و این امر به زیان شماست.

وی اظهار داشت: ما باید از یکپارچگی نظام سه جانبه صحبت کنیم، زیرا کارگر، کارفرما و دولت به هم گره خورده است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت:‌در شرایط فعلی کشور معتقدم اگر بنگاهی فرار مالیاتی داشته باشد و از دودکش آن بنگاه اقتصادی دود بلند می‌شود و یک عده در آن کار می‌کنند و تولید در جریان است نباید به فکر پس گرفتن آن فرار مالیاتی باشیم و باید اجازه دهیم چرخ‌های آن بنگاه اقتصادی به هر ترتیبی که ممکن است بچرخد حتی اگر ما بخواهیم به حق مالیات را وصول کنیم.

شریعتمداری گفت:‌حسابرسی تامین اجتماعی چه ۱۰ ساله و صد ساله باید انجام شود، اما امروز شرایط کشور ایجاب می‌کند که واحد‌های تولیدی واقعی که در آن اشتغال در جریان است را کمک کنیم تا چرخ‌هایشان بچرخد.

برخورد با فراریان مالیاتی

مشاوره تخصصی مالیات تضمین کاهش مالیات

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نرم افزار آنلاین
Call Now Buttonتماس سریع