مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی که در سال ۹۹ نسبت به دریافت تا ۱۰۵ قطعه سکه اقدام کرده اند، مشمول مالیات مقطوع می شوند.

آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشخص شد
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
برچیده شدن فساد اقتصادی با شفاف سازی در فعالیتهای اقتصادی و تأکید بر نقش اطلاعات و داده ها در فرایند مالیات ستانی است
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی که در سال ۹۹ نسبت به دریافت تا ۱۰۵ قطعه سکه اقدام کرده اند، مشمول مالیات مقطوع می شوند.

“محمد سلمانی” در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی که در سال ۹۹ نسبت به دریافت تا ۱۰۵ قطعه سکه اقدام کرده اند، مشمول مالیات مقطوع می شوند.

وی با بیان اینکه این گروه از خریداران سکه از نگهداری اسناد و مدارک و تسلیم اظهار نامه مالیاتی معاف هستند، افزود: مهلت پرداخت مالیات موضوع این دستور العمل حداکثر تا پایان خرداد ماه امسال است.

سلمانی گفت:خریداران سکه مکلفند با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک مودیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به پرداخت مالیات خود اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان تاکید کرد: برای آن دسته از مودیانی که امکان پرداخت مالیات مقطوع را به صورت کامل تا پایان خرداد ماه سال جاری ندارند، مالیات مقطوع حداکثر تا چهار ماه به صورت مساوی تقسیط می شود.

وی درمورد مودیانی که نسبت به خرید بیش از ۱۰۵ سکه از بانک مرکزی اقدام نموده و همچنین مشاغلی که به شغل خرید و فروش سکه اشتغال دارند، گفت: این دسته ازافراد مشمول این دستور العمل نبوده و تنها مکلف به تسلیم اظهار نامه مالیاتی و پرداخت مالیات تا پایان خرداد ۱۴۰۰ هستند.

مشاوره مالیاتی تضمین کاهش مالیات قانونی

اخبار مالیاتی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نرم افزار آنلاین
Call Now Buttonتماس سریع