مناطق آزاد؛ محلی برای قاچاق و فرار مالیاتی
2 آگوست 2021
بازپرداخت تسهیلات
مزایای قانون پایانه‌های فروشگاهی و بهره مندی مودیان
29 سپتامبر 2021

همکاری اصناف و سازمان مالیاتی در اجرای قانون پایانه‌ های فروشگاهی

مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران از برگزاری نشستی با رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص نحوه اجرا و رفع مشکلات و اجرای قانون پایانه‌ های فروشگاهی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق اصناف

حمیدرضا رستگار افزود:

به دنبال جلسه‌ای که چندی پیش در اتاق اصناف ایران در خصوص پایانه‌های فروشگاهی (با حضور دبیرکل اتاق اصناف ایران، اعضای کمیته مالیاتی اتاق اصناف ایران، نمایندگانی از اصناف و سازمان امور مالیاتی و رئیس سامانه و پایانه‌ های فروشگاهی) برگزار شد. هماهنگی لازم برای نشستی با رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، صورت گرفت.

همکاری اصناف و سازمان مالیاتی در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی

وی اضافه کرد:

از این رو، نشست مالیاتی اصناف با رئیس سازمان امور مالیاتی هفته گذشته برگزار شد. و نحوه اجرا و رفع مشکلات و اجرای قانون پایانه‌ های فروشگاهی به بحث و بررسی گذاشته شد.

رستگار گفت:

تعامل هر چه بیشتر اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی، آموزش گروه‌های صنفی، نحوه اجرایی شدن سامانه فروشگاهی و گروه بندی‌ها از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

مشاور مالیاتی در نشست مالیاتی اصناف تصریح کرد:

در حال حاضر این سامانه برای برخی از صنوف باز شده و اجرا می‌شود. اما طبق قانون باید تا پایان سال برای تمامی صنوف اجرایی شود. از این رو اصناف در خصوص کاربری این سامانه باید آموزش ببینند. نحوه ورود به سامانه، ثبت و صدور فاکتور از جمله مواردی است که در این آموزش‌ها مد نظر قرار خواهد گرفت.

ماده 1 ـ

در این قانون، اصطلاحات زیر در معانی مشروحه مربوط به کار می روند:
الف ـ سازمان: سازمان امور مالیاتی کشور
ب ـ پایانه فروشگاهی: رایانه، دستگاه کارتخوان بانکی (pos) ، درگاه پرداخت الکترونیکی یا هر وسیله دیگری که امکان اتصال به شبکه های الکترونیکی پرداخت رسمی کشور و سامانه مودیان را داشته باشد. و از قابلیت صدور صورتحساب الکترونیکی برخوردار باشد.

موسسه مشاوره مالیاتی آریا حساب آترینا

خبرگذاری مهر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نرم افزار آنلاین
Call Now Buttonتماس سریع