قانون پایانه های مالیاتی
مزایای قانون پایانه‌های فروشگاهی و بهره مندی مودیان
۷ مهر ۱۴۰۰
محاسبه مالیات خانه خالی
دستورالعمل نحوه محاسبه مالیات خانه های خالی
۱۱ مهر ۱۴۰۰
صاحبان کارتخوان به گوش باشید

ارسال پیامک به صاحبان کارتخوان برای تشکیل پرونده مالیاتی

معاون بانک مرکزی از ارسال پیامک به صاحبان کارتخوان برای تشکیل پرونده مالیاتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، مهران محرمیان گفت:

بر اساس قانون، همه اطلاعات درگاه‌های اینترنتی پرداخت و کارتخوان‌ها را از دی ۹۸ برای سازمان امور مالیاتی ارسال کرده‌ایم. تا نحوه تشکیل پرونده مالیاتی برای کسب و کارهای مختلف بررسی شود.

وی افزود:

از دی پارسال، همه دستگاه‌های کارتخوان جدید و هر درگاه اینترنتی پرداخت که راه اندازی شده. به سامانه مودیان وصل، و برای آن‌ها پرونده مالیاتی تشکیل شده است.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اضافه کرد:

اطلاعات دستگاه‌های کارتخوان قدیمی نیز در شبکه پرداخت وجود دارد. و برنامه ریزی کرده ایم بر اساس زمانبندی مشخص و با همکاری سازمان امور مالیاتی برای تشکیل پرونده آن‌ها اقدام شود. و اگر فرار مالیاتی در این حوزه وجود دارد، شناسایی شود.

ارسال پیامک به صاحبان کارتخوان برای تشکیل پرونده مالیاتی

وی گفت: در همین راستا در گام نخست برای ۱۰۰ هزار کارت خوان که تراکنش‌ها بالایی داشتند پیامک ارسال شده است. تا برای تشکیل پرونده اقدام کنند.

محرمیان افزود:

اگر صاحبان کارتخوان‌ ها به هر دلیلی نمی‌خواهند برای آن‌ها پرونده تشکیل شود انصراف می‌دهند. و در غیر اینصورت برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام می‌کنند.

متقاضیان جدید ابزارهای پرداخت از بهمن امسال بدون تشکیل پرونده مالیاتی نمی توانند کارتخوان یا درگاه پرداخت داشته باشند. لذا این افراد باید نسبت به ثبت نام در سایت مالیاتی اقدام و با کدرهگیری اخذ شده از آن سامانه نسبت به تقاضای کارتخوان یا درگاه پرداخت اقدام کنند.

محرمیان با بیان اینکه از این پس کد ملی افراد حقیقی و شناسه ملی افراد حقوقی به عنوان کد مالیاتی محسوب می شود. او افزود: با رایزنی های انجام شده با سازمان امورمالیاتی فرآیند تشکیل پرونده مالیاتی نسبت به گذشته تسهیل شده. و متقاضیان می توانند در زمانی کوتاه و با ثبت اطلاعات خود در قالب یک صفحه نسبت به ثبت نام و تشکیل پرونده مالیاتی اقدام کنند.

موسسه مشاوره مالیاتی آریا حساب آترینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نرم افزار آنلاین
Call Now Buttonتماس سریع