قانون مالیاتهای مستقیم 📖 ماده ۱۷۲ :صددرصد وجوهی که به حساب‌های تعیین شده از طرف دولت
23 فوریه 2020
پرسش و پاسخ مالیاتی تبصره ماده ۱۵۷ ق.م.م : در مواردی که مالیات به هر علت از غیرمؤدی مطالبه شده باشد
24 فوریه 2020

جزییات اختلاف رقمی استرداد مالیات برارزش افزوده صادرکنندگان

🔘 روزنامه تعادل نوشت : اختلاف ۵۰ درصدی بین رقم استرداد مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۷ بین صادرکننده و سازمان امور مالیاتی موضوعی است که محمد لاهوتی در خصوص آن به خبرنگار اگزیم نیوز توضیح داد.

🔺وی گفت: موضوع ۲۵۰۰ میلیارد تومان در جلسه شورای گفت‌وگو ۱۵ مهر سال جاری توسط نماینده سازمان امور مالیاتی مطرح شد که این حجم از مالیات در صندوق جمع شده است ولی چون ساز و کار اجرایی برای آن وجود ندارد ما نمی‌توانیم آن را پرداخت نماییم.

🔺وی خاطرنشان کرد: رقم ۱۵۰۰ میلیارد تومان، مربوط به سال ۱۳۹۷ است ولی بحث ۲۵۰۰ میلیارد تومان در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ مطرح شد. برای سال ۹۸ هنوز موضوع مالیات بر ارزش افزوده تعیین تکلیف نشده است.

🔺لاهوتی اظهار داشت: دلیل این وضعیت عدم اعلام شرایط اخذ مالیات بر ارزش افزوده از سوی بانک مرکزی است. به گفته رییس کنفدراسیون صادرات ایران جلسات متعددی در همین زمینه برگزار شده و پیش بینی می‌شود طی چند روز آینده پرداخت مالیات ۶ ماهه اول سال ۹۸ شروع شود.  

🔺وی اذعان داشت: به‌طور کلی موضوع مالیات بر ارزش افزوده و اتصال آن به بحث برگشت ارز حاصل از صادرات، به نوعی صادرکنندگان را ملزم می‌کند که تا حدود یک سال روی برگشت ارزش افزوده محصولات شان حساب باز کنند و این به معضلی جدی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان تبدیل خواهد شد.

🔺لاهوتی افزود: پیرو تداوم این وضعیت بخش عمده‌ای از منابع مالی صادرکنندگان بلوکه می‌شود؛ در صورتی‌که خودشان در محل‌های دیگری از بانک‌ها استقراض کرده‌اند و تسهیلاتی با بهره سنگین پرداخت می‌کنند و به عقیده ما این مساله در مغایرت با منافع ملی، منافع تولیدکننده در سال رونق تولید است.استرداد مالیات برارزش افزوده صادرکنندگان

مشاوره مالیاتی تضمین کاهش مالیات

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نرم افزار آنلاین
Call Now Buttonتماس سریع