خانه های لوکس
مالیات برخانه های لوکس ابلاغ شد
9 اکتبر 2021
وایپو
سازمان مالکیت معنوی و ثبت ۴۸ نشانه جغرافیایی
18 اکتبر 2021
اظهارنامه مالیات برارزش افزوده

امروز، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، امروز شنبه (۱۷ مهرماه)، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان ۱۴۰۰ است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور مالیاتی، غلامرضا قبله‌ای، مدیرکل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت:

مطابق قانون مالیات بر ارزش افزوده. مودیان محترم مالیاتی حداکثر تا پانزده روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند. اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند. اما با توجه به اینکه روز پنج شنبه ۱۵ مهرماه، مصادف با شهادت امام رضا (ع) و تعطیل رسمی بود. لذا آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه دوم (تابستان)، روز شنبه ۱۷ مهرماه ۱۴۰۰ می‌باشد.

وی افزود:

به منظور تسهیل امور مودیان، علاوه بر اینکه کلیه واحدهای خدمات مودیان به طور تمام وقت آماده پاسخگویی و ارائه خدمات می‌باشند. همکاران مالیاتی با رعایت مصوبات ستاد کرونا و پروتکل‌های بهداشتی امروز شنبه ۱۷ مهرماه تا ساعت ۱۸ حضور خواهند داشت.

نبودن بستر اجرایی دلیل به تأخیر افتادن اجرای مالیات بر عایدی سرمایه

قبله‌ای خاطرنشان کرد:

مودیان محترم می‌توانند از طریق درگاه ملی مالیات به آدرس WWW.INTAMEDIA.IR قسمت مالیات بر ارزش افزوده مراجعه کرده. و اطلاعات تکمیلی را دریافت و نسبت به ارائه اظهارنامه و پرداخت مالیات متعلقه اقدام نمایند.

مالیات در یک تقسیم بندی کلی به دو گروه مالیات مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می گردد. منظور از مالیات مستقیم، مالیاتی است که مستقیما تحت عنوان مالیات از افراد اخذ می شود.، مانند مالیات بر حقوق کارمندان دولت. اما مالیات غیر مستقیم، مالیاتی است که به طور غیر مستقیم و نا محسوس، با افزایش قیمت کالا یا خدمات از مصرف کنندگان آن دریافت می شود.

مالیات ارزش افزوده، یکی از اقسام مالیات غیر مستقیم بوده است. که بر مبنای ارزش افزوده برخی کالاها و خدمات، یعنی تفاوت بین ارزش کالاها. و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری شده دریافت می شود. مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده هر فصل، برابر اعلام سازمان امور مالیاتی کشور تا ۱۵ روز پس از پایان آن فصل می باشد.

موسسه مشاوره مالیاتی آریا حساب آترینا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نرم افزار آنلاین
Call Now Buttonتماس سریع